Na chladnejšie dni roka sa môžete v domácnosti pripraviť už teraz. Vôbec pri tom nemusíte siahať hlboko do peňaženky. Šetriť totiž môžete s rozumom a prakticky hneď.
Najmodernejšie kondenzačné kotly v praxi prinášajú okrem príjemného tepla a teplej vody aj nemalé úspory. Investícia do modernizácie vykurovacieho systému je veľmi výhodná. Financovanie kotlov značky Protherm je po novom domácnostiam oveľa dostupnejšie vďaka nakupovaniu na splátky za veľmi výhodných podmienok.

 

 

Je nesmierne dôležité, aby bol váš vykurovací systém čo najúčinnejší a dlhodobo úsporný. Ak napríklad v domácnosti vymeníte kotol starý 20 rokov – za nový kondenzačný – môžete ušetriť až 30 % plynu, čím sa vám znížia celkové náklady na vykurovanie.

 

 

Vypočítajte si spotrebu plynu vo vašej domácnosti a porovnajte si rozdiel pri použití klasického, nízkoteplotného a kondenzačného kotla. Zároveň tiež zistíte, koľko peňazí ušetríte pri výmene staršieho typu kotla za nový.

 

 

Ak si zároveň vezmete nový kotol na splátky, pri investícii do 1 700 eur nebude treba dokladovanie o príjme a nepotrebujete ani ručiteľa. Protherm vám pritom garantuje aktuálne cenníkové ceny kotlov bez navýšenia. Financovanie je rozdelené na desať splátok. Výhoda je, že do nich môžete zahrnúť nielen kotol, ale aj jeho inštaláciu.

 

 

A ako na to?

 

 

Všetky potrebné informácie nájdete na webovej stránke www.protherm.sk. V sekcii Sieť partnerov si podľa svojho regiónu môžete vyhľadať, ktorého Protherm partnera máte kontaktovať. Ten vám odporučí najvhodnejší systém vykurovania, pretože široké portfólio kotlov značky Protherm umožňuje navrhovať riešenia šité doslova na mieru vašej domácnosti. Protherm partner vám zároveň pripraví cenovú ponuku a v prípade záujmu vám pomôže uzatvoriť zmluvu o financovaní formou splátok.

 

 

Dokonalá náhrada liatinového kotla
Jeden z kotlov značky Protherm, ktoré si po novom môžete dopriať vo výhodnej akciovej ponuke a prípadne na splátky, je nový stacionárny kondenzačný kotol Medveď Condens. Ide o dokonalú náhradu liatinového kotla, pretože toto vykurovacie zariadenie svojou robustnosťou a funkčnými vlastnosťami pripomína práve liatinové vykurovacie zariadenia.

 

Kondenzačný kotol Medveď Condens

Nový stacionárny kondenzačný kotol Medveď Condens

 

 

Medveď Condens bol špeciálne vyvinutý s ohľadom na domácnosti, ktoré sa už dlho odhodlávajú vymeniť starý kotol za nový, ale odrádzajú ich všetky komplikácie, ktoré môžu nastať pri výmene. Kotol, vyrábaný v štyroch výkonových verziách od 18 kW do 48 kW, je vhodný aj do starších vykurovacích systémov s veľkým objemom vykurovacej vody. Jeho výmenník s veľkým prierezom rúrok je veľmi odolný voči zaneseniu nečistotami.

 

 

Montáž kotla je mimoriadne jednoduchá. Počas montáže možno využiť doterajšie hydraulické pripojenia a pôvodné príslušenstvo, ako sú čerpadlo či expanzná nádoba. Jediný komponent, ktorý nie je možné použiť z existujúcich inštalácií nekondenzačných kotlov, je dymovod. Protherm vám preto v aktuálnej akciovej ponuke pribalí dymovod v dĺžke 10 metrov zdarma ku každému kotlu Medveď Condens 18 KKS a 25 KKS. To zrýchli výmenu starého kotla za nový a ušetrí náklady a prácu. Montáž sa tak stáva veľmi rýchlou, bez dodatočných výdavkov.

 

 

Ovládanie aj cez smartfón
Kotol dokonale spĺňa novú smernicu ErP o energetickej účinnosti výrobkov a je zaradený do najvyššej triedy energetickej účinnosti „A“. Na svojom konte má aj ocenenie – nedávno získal Čestné uznanie na veľtrhu Aquatherm Nitra 2016. Jeho ovládanie je veľmi jednoduché a intuitívne, možné je pomocou izbových regulátorov s komunikačným protokolom eBus.

 

 

Ak chcete svoj kotol ovládať na diaľku prostredníctvom smartfónu alebo tabletu, skombinujte ho s novým smart regulátorom MiGo.

 

 

Zdroj: Dom a byt, Strana/Poradie správy: 20, Rubrika/Relácia: Firemná prezentácia, Dátum: 13.09.2016,