Nový inteligentný regulátor eRELAX značky Vaillant umožňuje – vďaka WiFi pripojeniu – ľahké, rýchle a pohodlné ovládanie vykurovania z ľubovoľného miesta na svete. 

 

Ide o samo-učiaci sa regulátor s minimalistickým dizajnom, ktorý je určený pre vykurovacie systémy s plynovými kondenzačnými kotlami značky Vaillant, s komunikačným rozhraním eBUS. Dokáže ovládať jeden vykurovací okruh s kondenzačným kotlom i ohrev vody pomocou externého zásobníka.

 

Inteligentný regulátor kondenzačného kotla

Regulátor vykurovacieho systému eRelax (Zdroj: vaillant.sk)

 

Údaje o poveternostných podmienkach čerpá z internetu (meteostaníc), preto netreba inštalovať snímač vonkajšej teploty. Časy, teploty vykurovania a ohrev teplej vody možno nastavovať s pomocou smartfónu či tabletu s použitím aplikácie. Používateľ si prostredníctvom aplikácie programuje svoj komfort a zároveň šetrí energie vďaka inteligentným časovým programom.

 

V ktoromkoľvek momente umožňuje prehľadné grafické zobrazenie nastavenej a aktuálnej teploty v miestnosti. Automaticky nastavenú vykurovaciu krivku možno v prípade potreby kedykoľvek zmeniť. Aplikácia je dostupná zadarmo a jej obsluha je intuitívna. Ak používateľ nemá mobilný telefón akurát „po ruke“, požadovanú izbovú teplotu si môže na regulátore nastaviť aj manuálne, tlačidlami „plus“ a „mínus“. Montáž regulátora je veľmi jednoduchá.

 

Regulátor vykurovania je možné ovládať aj manuálne (Zdroj: vaillant.sk)

 

Zdroj: ASB.sk – Nový inteligentný regulátor, 04. 05. 2016