Nová generácia kotlov CONDENS 9000i, ktorá sa od októbra tohto roku začala predávať pod značkou Bosch, vyniká nielen jednoduchou inštaláciou a ovládaním, ale takisto neobyčajne vycibreným dizajnom. Táto revolučná generácia produktov, pokladajúca za samozrejmosť pripojenie k internetu, je prvým výsledkom značky Bosch, ktorá je zameraná na vývoj intuitívnych riešení vykurovania pre „inteligentné domácnosti“.

 

Kondenzačný kotol Bosch Condens 9000i

Nový kotol z generácie Bosch Condens 9000i

 

Okrem nástenných modelov bude k dispozícii rovnako kompaktné stacionárne vyhotovenie so vstavaným zásobníkom teplej vody. Písmenko „i“ v názve radu znamená, že kotly sú pripravené na pripojenie k internetu pomocou integrovateľného IP modulu a užívatelia ich tak môžu vdäka aplikácii Junkers Home ovládať prostredníctvom svojich inteligentných telefónov. Kotol CONDENS 9000i je charakterizovaný atraktívnym dizajnom a intuitívnym ovládaním. Zaoblené hrany a biele nerozbitné sklo na prednej strane sú typickými znakmi nového dizajnu. Úplne nový je i dotykový ovládací panel, ktorý je umiestnený na prednej strane kotla. Jasný textový displej vedie užívateľa intuitívne kzákladnému nastaveniu.

 

Plynový kondenzačný závesný kotol CONDENS 9000i je dodávaný v štyroch výkonových variantoch – 20, 30, 40 a 50 kW. Výkonový rozsah môže byť regulovateľný v rozsahu až 1:10, takže napríklad 30 kW kotol môže znížiť svoj výkon až na 3 kW.

 

Zdroj: Dom a byt, Strana/Poradie správy: 41, Rubrika/Relácia: Zaujalo nás, Dátum: 23.11.2016,